Dieta, trening i suplementy – jak wrócić do formy po wakacjach

Wakacje to czas odpoczynku oraz pełnego relaksu. Niestety, niektórzy wykorzystują ten okres także do zrobienia sobie przerwy w ćwiczeniach, suplementacji czy nawet w przyjmowaniu sterydów anabolicznych. W takim przypadku zazwyczaj okazuje się, że był to błąd, zakończony nie tylko pogorszeniem kondycji, ale przede wszystkim przybraniem na wadze. Wynika to nie tylko z tego, że w wakacje rezygnuje się z intensywnych treningów, na rzecz podróży statkiem czy samochodem, ale przede wszystkim z tego, że w wakacje trudniej jest utrzymać dietę. Jest to widoczne nie tylko na mieście, gdzie w tym czasie unosi się wiele smakowitych aromatów, ale również na wsi, gdzie robi się grilla, zaprasza się znajomych oraz spożywa się alkohol.

Zazwyczaj po wakacjach ludzie chcą wrócić do formy, w związku z czym poszukują różnego rodzaju diet oraz ćwiczeń, a także zapisują się na siłownię. Jest to oczywiście dobra metoda, aby odzyskać kontrolę nad swoją sylwetką i podnieść swoją kondycję. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że powrót do formy po wakacjach nie jest prosty, ani zbyt szybki. Niektórzy rezygnują więc ze swojego postanowienia, jeszcze na początku jesieni. Tylko nieliczni wiedzą zaś, jak szybko i skutecznie wrócić do formy po wakacjach, korzystając z możliwości, jakie oferuje każdy sklep ze sterydami online.

Od czego zacząć powrót do formy po wakacjach

W celu zrzucenia zbędnych kilogramów, należy przestrzegać kilku zasad. Początkowo może to wydawać się trudne, ale jest to konieczne. Do tej pory nie wymyślono bowiem takiego sposobu, aby schudnąć bez jakiegokolwiek wyrzeczenia. Choć istnieją wspomagacze, które mogą okazać się bardzo pomocne, czyli sterydy oraz suplementy diety.
Podstawowym elementem, w życiu każdego sportowca jest dieta. Nie bez przyczyny mówi się przecież, że „jesteśmy tym co jemy”. To, co spożywa sportowiec ma ogromne znaczenie, gdyż przekłada się na jego energię, motywację do ćwiczeń, wydolność organizmu, syntezę białek, metabolizm itd. Ponadto, przyjmowanie zbyt dużej ilości kilokalorii powoduje, że sportowiec przybiera na wadze i traci zainteresowanie sportem. W celu więc pobudzenia organizmu do spalania tkanki tłuszczowej, budowania masy mięśniowej czy ciągłego przekraczania swoich barier na siłowni, sportowiec musi ułożyć dla siebie racjonalną dietę oraz ściśle jej przestrzegać.

Jeżeli zawodnik nie jest pewien jak powinna wyglądać dieta na masę mięśniową lub dieta na rzeźbę, powinien on porozmawiać ze specjalistami w tej dziedzinie, czyli dietetykami. Tylko oni są bowiem w stanie podpowiedzieć, co zrobić oraz czego unikać, aby osiągnąć oczekiwane efekty, w postaci masy lub redukcji tkanki tłuszczowej.
W żadnej zdrowej diecie nie występują takie produkty, jak słodkie napoje, alkohol, dania gotowe, zwane fast foodami, słodycze czy słone przekąski. Zamiast tego, osoby aktywne fizycznie powinny sięgać po warzywa, owoce, różnego rodzaju produkty zbożowe i mleczne, a także witaminy oraz minerały.

Drugim ważnym elementem, w życiu osoby odchudzającej się, jest aktywność fizyczna. Oznacza to, że powinna ona zacząć uprawiać jakiś sport, najlepiej pod okiem trenera personalnego. Taką osobę można oczywiście znaleźć na siłowni, aczkolwiek osoby początkujące znajdują trenera personalnego także w Internecie.
Treningi zazwyczaj wykonuje się 3 razy w tygodniu, przeznaczając na to około godzinę. Jest to optymalny czas, w trakcie którego można osiągnąć swoje cele sportowe, czyli masę mięśniową lub szczupłą sylwetkę. Jednocześnie należy jednak pamiętać, że nie wolno przetrenować swojego organizmu. Właśnie dlatego, specjaliści zaznaczają, że trzecim istotnym elementem, obok diety i aktywności fizycznej, jest regeneracja organizmu. W trakcie jej trwania należy odpoczywać, pamiętając jednocześnie, że to właśnie w tym momencie dochodzi do przyrostów masy mięśniowej lub spalania tkanki tłuszczowej. Najbardziej polecanymi sposobami relaksu są natomiast masaże, wizyty w SPA lub po prostu sen.

Jakie suplementy pomagają zwiększyć siłę i wytrzymałość po treningu

Większość osób, które przestrzegają powyższych zasad, decyduje się dodatkowo na wspomagacze. Ich zadaniem jest przyspieszyć proces budowania masy mięśniowej lub rzeźbienia swojej sylwetki, a także zwiększyć te efekty, nawet kilkukrotnie.
Do takich wspomagaczy należą suplementy diety oraz sterydy anaboliczno-androgenne SAA. Obie te formy są polecane przez specjalistów, ale suplementy diety cieszą się większą popularnością ze względu na łagodniejsze rezultaty, bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Dzięki temu, sportowiec może spokojnie podnosić granicę swoich możliwości oraz zachować przy tym zdrowie. Najpopularniejszymi suplementami diety, dzięki którym zawodnicy mogą podnieść swoją wytrzymałość oraz siłę są przede wszystkim różnego rodzaju odmiany kreatyny, arginina czy beta alanina.

Dlaczego sportowcy sięgają po sterydy?

Sterydy anaboliczno-androgenne SAA są swego rodzaju drogą na skróty. Zażywa się je bowiem po to, aby szybciej dostrzec efekty swoich treningów oraz diety. Co więcej, tego typu środki pozwalają osiągnąć lepsze efekty, motywując tym samym człowieka do dalszej pracy nad samym sobą.
Niektórzy sportowcy uważają, że sterydy anaboliczno-androgenne z grupy SAA, są idealne nie tylko dla zaawansowanych sportowców, którzy w pewnym momencie przestają dostrzegać u siebie znaczące zmiany, ale również dla osób początkujących, dla których intensywny trening jest zwyczajnie za trudny lub nawet niemożliwy do wykonania. Takie osoby charakteryzują się bowiem brakiem kondycji, słabą wydolnością organizmu oraz szybko kończącą się energią. W ich przypadku, środki SAA są zatem koniecznością, a nie tylko dodatkowym wspomagaczem.

Sterydy są uznawane za bezpieczne i skuteczne, ale tylko w przypadku ich optymalnego przyjmowania, opracowanego przez specjalistów. Oznacza to, że w nadmiarze mogą szkodzić zdrowiu oraz życiu sportowca. Należy o tym pamiętać i pod żadnym pozorem nie wolno tego bagatelizować. Właśnie dlatego, tego typu preparaty są polecane wyłącznie osobom racjonalnym oraz cierpliwym.

Hormony – jaką rolę odgrywają w organizmie

Testosteron to hormon męski, odpowiedzialny za: wygląd zewnętrzny, męskie cechy, typu niski głos czy zarost na twarzy, charakter oraz samopoczucie, a nawet możliwość reprodukcji. Niedobór testosteronu w organizmie powoduje szereg skutków ubocznych, prowadzących nawet do samobójstwa. Właśnie dlatego, specjaliści zachęcają do przeprowadzania badań oraz sprawdzania swojego układu hormonalnego. Właściwy poziom testosteronu to gwarancja nie tylko zdrowia, ale przede wszystkim prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Niestety, testosteronu jest zbyt mało, aby naturalnie był on w stanie dawać przyrosty masy mięśniowej, siły czy energii. W związku z tym, sportowcy uprawiający sporty sylwetkowe czy siłowe, sięgają po iniekcje z testosteronu, oferowane przez niejeden sklep ze sterydami online.

Każdy środek, cieszący się popularnością, charakteryzuje się przede wszystkim skutecznością oraz bezpieczeństwem. To właśnie te dwie cechy należy brać pod uwagę, w czasie robienia zakupów w sklepie ze sterydami online.
Wysoka jakość środków SAA jest istotniejsza niż cena, zwłaszcza w przypadku osób budujących wymarzoną sylwetkę w sposób racjonalny oraz zgodny z zaleceniami specjalistów. Metanabol oraz Oxandrolon to środki nie tylko polecane przez ekspertów, ale również cieszące się dobrymi opiniami wśród bywalców siłowni. Właśnie dlatego, warto je wypróbować i samodzielnie ocenić ich efektywność czy poziom oddziaływania na ciało sportowca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj