Irygator do zębów – do czego służy i jak używać

Aby zachować optymalną higienę jamy ustnej i zdrowie zębów, warto stosować nie tylko dobrą pastę i szczoteczkę, ale też irygator. Czym jest irygator do zębów i jak działa?

Irygator do zębów – co to takiego?

Prawidłowa higiena jamy ustnej sprzyja zdrowiu – zęby są lepiej chronione przed próchnicą, dziąsła są w doskonałej kondycji, a oddech zawsze świeży. Jednak sama szczoteczka nie zawsze wystarczy do tego, żeby prawidłowo dbać o wszystkie te aspekty. Z pomocą przychodzą irygatory do zębów. Czym dokładnie jest takie urządzenie i jak działa?

Na rynku dostępne są różne rodzaje irygatorów. Duże, domowe irygatory, składają się z pojemnika na wodę i rączki z wężykiem wyposażonej w końcówkę. Z kolei te przenośne, to rękojeść z wbudowanym pojemnikiem na wodę i odpowiednią końcówką. Poszczególne urządzenia mogą mieć wiele trybów pracy i różny zakres ciśnienia wody. Rodzaj trybu lub wartość ciśnienia zawsze dobiera się do wrażliwości i potrzeb jamy ustnej. Marka SEYSSO ma w ofercie nie tylko irygatory, ale też różne rodzaje końcówek – końcówki ortodontyczne, końcówki do kieszonek dziąsłowych czy końcówkę do języka.

Irygator wspomaga usuwanie resztek pokarmowych, bakterii i płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc, takich jak chociażby przestrzenie międzyzębowe lub kieszonki dziąsłowe. Korzystanie z tego rodzaju urządzenia jest doskonałym uzupełnieniem codziennego szczotkowania zębów.

Jak działa irygator?

Każdy irygator posiada zbiornik na wodę. Sprzęt wytwarza strumień wody pod ciśnieniem, który jest w stanie doskonale poradzić sobie z usunięciem zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Dostępne są modele z różnymi końcówkami – może to być na przykład końcówka do aparatów ortodontycznych, kieszonek dziąsłowych albo do języka. Irygatory do zębów SEYSSO posiadają też klika trybów pracy, co ułatwia dostosowanie programu do zróżnicowanych potrzeb jamy ustnej. Wśród dostępnych opcji czyszczenia mamy do wyboru tryb delikatny do wrażliwych dziąseł i tryb intensywniejszy, który ułatwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc między zębami.

Irygatory polecane są zwłaszcza osobom noszącym aparaty ortodontyczne. Zwykle aparat nosi się przez kilka lat, dlatego jest wtedy wskazana szczególna dbałość o higienę jamy ustnej. Ponadto, zwykła szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych, kiedy natrafia na przeszkodę jaką jest łuk aparatu. Irygator do zębów jest wtedy niezbędny. Bardzo ułatwia utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Dlaczego warto mieć to urządzenie?

Każdy, komu zależy na zdrowych zębach, powinien kupić właśnie irygator – dobrym rozwiązaniem będzie produkt SEYSSO. W połączeniu z regularnym szczotkowaniem zapewnia optymalne efekty. Dlaczego warto mieć taki sprzęt?

  • Irygator wspomaga czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, gdzie nie zawsze dociera zwykła szczoteczka.
  • Radzi sobie z wypłukiwaniem płytki nazębnej i bakterii z obszarów poniżej linii dziąseł. Dlatego irygator doskonale sprawdzi się do higieny kieszonek dziąsłowych.
  • Sprawdza się doskonale dla osób, które noszą aparat ortodontyczny, korony lub protezy.
  • Pomaga zwalczać przykry zapach z jamy ustnej, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości.
  • Masaż wykonany irygatorem poprawia ukrwienie dziąseł, dzięki temu stają się one zdrowsze.

Szukając funkcjonalnego urządzenia, warto sprawdzić irygatory do zębów SEYSSO. To marka, która oferuje najwyższej jakości sprzęt przeznaczony do codziennej higieny jamy ustnej. Dobry irygator sprawi, że zęby i dziąsła staną się zdrowsze, a uśmiech piękniejszy.

Jaki irygator kupić?

Szukając odpowiedniego dla siebie irygatora, należy przede wszystkim zastanowić się z jakimi problemami w zakresie higieny jamy ustnej borykamy się na co dzień. Czy są to kieszonki dziąsłowe, próchnica, a może nieświeży oddech? Z każdym z nich na pewno poradzą sobie irygatory SEYSSO. Niemniej jednak, poszczególne modele będą się od siebie różnić. Warto więc zwrócić uwagę na programy pracy danego urządzenia, dodatkowe funkcje, moc czy też pojemność zbiornika na wodę. Mając wszystkie te informacje, dobierzemy irygator odpowiednio do potrzeb.

Codzienna higiena jamy ustnej wpływa nie tylko na stan zdrowia zębów, ale i na wygląd naszego uśmiechu oraz samopoczucie. Warto więc zadbać o nią w sposób kompleksowy. Odpowiednie szczotkowanie, korzystanie z irygatora i płynów do płukania jamy ustnej to najlepsze połączenie. W efekcie zęby będą zdrowe, a uśmiech zawsze olśniewający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj