Ranking 5 profesjonalnych masażerów ręcznych 2024

Z pewnością szukając urządzenia idealnego dla siebie, napotkaliście się na niejeden ranking masażerów. Znajdowały się tam urządzenia z różnej półki cenowej, od tych najtańszych do ekstremalnie drogich. Dzisiaj zajmiemy się omówieniem pięciu urządzeń klasy premium. Co to znaczy? Mówimy tutaj o renomowanych, zarejestrowanych markach dostępnych na polskim rynku. Kryteria wyboru są opisane pod rankingiem, razem z jego podsumowaniem. 

Opisy mogą być trochę długie, ale staraliśmy się opracować jak najdokładniejszy i dopracowany ranking. Dane pochodzą ze stron producentów, a jeśli nie mogliśmy znaleźć jakiejś informacji, kontaktowaliśmy się bezpośrednio z obsługą klienta. 

1. Pulsarise RECUVER X PRO

Cena: ok. 600-800 zł.

Marka: Pulsarise

Link: https://pulsarise.pl/produkt/recuver-x-proffesional/

Wybraliśmy ten model ze względu na bardzo dobre parametry techniczne, sprawdzony klasyczny design, dużą ilość końcówek i użyteczne funkcje. Zacznijmy od designu.

Z wyglądu jest to typowy “młotek/pistolet”, czyli kształt przez który przyjęła się nazwa pistolet do masażu. Jest to bardzo wygodne i najpopularniejsze rozwiązanie, bo pozwala sięgnąć z masażem dużo dalej niż w przypadku kształtów np. trójkątnych. Rączka jest długa i obłożona gumą, co zapewnia komfortowy chwyt. 

Z ciekawych rozwiązań niespotykanych w innych urządzeniach można wymienić ekran umieszczony w górnej części urządzenia oraz system dodatkowego chłodzenia baterii. 

Jeśli chodzi o ilość końcówek, to w zestawie znajdziesz ich aż 10. Co ważne, w internecie opublikowane jest sporo filmików przedstawiających jak używać każdej z nich. 

Trybów prędkości jest 38, to stosunkowo nierówna liczba, ale wynika z dokładności producenta – na wyświetlaczu widzimy aktualną liczbę uderzeń na minutę, a nie tylko “poziomy” prędkości. Przeskok to 50 uderzeń na minutę. (1800, 1850 etc.). Maksymalna prędkość to aż 3600 uderzeń na minutę. 

Kolejnym, bardzo ważnym parametrem jest amplituda 14 mm – określa ona  jak głęboko masuje urządzenie. Standard to 10-12 mm, a w urządzeniach z wyższej półki 13-14 mm. Wbrew pozorom ta niewielka zmiana robi dużą różnicę. 

Deklarowana głośność to 30-55 Db, co jest bardzo dobrym wynikiem, bo pozwala korzystać z urządzenia np. podczas rozmowy czy oglądania telewizji.

Bateria ma pojemność 2500 mAh (to standard wśród masażerów premium) i operuje na napięciu 24V. To dobrze, bo wskazuje na to, że producent RECUVER’a nie oszczędzał na elektronice (w porównaniu do klasycznych baterii 16V).

Można to też zauważyć po funkcji jaką jest czujnik nacisku – pokazuje on siłę nacisku na mięsień. W ten sposób można wykonywać masaż poprawnie – ani za słabo, ani za mocno – i zawsze w ten sam sposób. Czujnik znajduje się na górze wyświetlacza i składa się z pięciu kontrolek które kolejno się zapalają. 

Ostatnim, dość mocnym argumentem za tym urządzeniem są dwa dodatkowe tryby działania. 

Tryb PM (PhysioMuscle) przełącza masażer w tryb pulsacyjny. Według informacji które znaleźliśmy w internecie pozwala na to zmniejszenie bólu przy mocniejszych napięciach mięśniowych. 

Tryb AC (antycellulitowy) dobiera dla masażera ustawienia, które mają najmocniej wpływać na redukcję cellulitu. Do tego trybu przeznaczona jest też specjalna końcówka. 

Jeśli chodzi o wagę to jest ona dość standardowa dla urządzeń odznaczających się wysoką mocą – całe urządzenie waży 1073g.

W tym zestawieniu Pulsarise RECUVER X PRO to – według nas – najbardziej opłacalny masażer, bo oferuje bardzo dużo za stosunkowo niewygórowaną cenę.

2. BEURER Gun MG 180

Cena: ok. 600-800 zł.

Marka: Beurer

Link: https://www.mediaexpert.pl/agd-male/zdrowie/masazery-reczne/masazer-beurer-gun-mg-180

Marki Beurer nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. To założone w 1919 r.! przedsiębiorstwo od dawna zajmuje się produkcją wysokiej jakości urządzeń z kategorii “wellbeing”. W swojej ofercie ma też kilka pistoletów do masażu, ale dzisiaj omówimy najpopularniejszy z nich – model MG 180. 

Jest to model z wyższej półki, którego design także nawiązuje do “pistoletu”. W porównaniu do poprzednika ma troszkę krótszą rączkę, ale ta też jest obłożona gumą.

Sam masażer jest bardzo prosty w obsłudze i nie posiada ekranu, co z jednej strony jest minusem a z drugiej plusem, bo po prostu łatwiej nauczyć się go wykorzystywać. Z tyłu głowicy masażera znajduje się przycisk, za pomocą którego można włączyć urządzenie i przełączać tryby pracy.

Ilość końcówek w zestawie to 6, w tym jedna końcówka gumowa. To standard w branży, a w razie potrzeby można dokupić końcówki których będzie nam brakowało. 

Amplituda wszystkich masażerów Beurer to 13 mm, co jest bardzo dobrym wynikiem. Tak jak w przypadku poprzednika, jest to standard w przypadku urządzeń klasy premium. 

Informacji o głośności niestety nigdzie nie znaleźliśmy, ale znając jakość produktów Beurer nie ma się o co martwić. 

Trybów prędkości są 4, co może być wystarczające szczególnie dla mniej zaawansowanych użytkowników. Jeśli potrzebujesz większej ilości trybów, możesz pomyśleć o modelu MG 185, ale to już trochę wyższa półka cenowa.

Bateria, podobnie jak u poprzednika ma pojemność 2500 mAh, jedyna różnica to napięcie 22,2V. Oznacza to, że bateria także jest wysokiej jakości i może obsługiwać mocny silnik.

Waga urządzenia trochę nas zaskoczyła. 1052g to tylko kilka g mniej niż RECUVER X, podczas gdy urządzenie wydaje się sporo mniejsze. Nie znaczy to, że coś jest z nim nie tak – solidne urządzenia muszą mieć swoją wagę. 

Dla kogo więc jest masażer Beurer? Dla każdego, kto ceni sobie jakość i sprawdzone rozwiązania. Urządzenie świetnie sprawdzi się przede wszystkim u użytkowników mniej obeznanych z masażerami i nie wymagających multum funkcji, a jednocześnie chcących posiadać masażer markowy i dobrze wykonany. 

3. Theragun Prime

Cena: ok. 1300-1500 zł.

Marka: TheraBody

Link: https://www.mediaexpert.pl/agd-male/zdrowie/masazery-reczne/masazer-therabody-theragun-prime-czarny

Theragun (obecnie Therabody) to marka, która zyskała uznanie na rynku dzięki byciu pionierem  – była to pierwsza firma która na dużą skalę wprowadziła do sprzedaży pistolet do masażu. Model Theragun Prime to jeden z ważniejszych produktów w ich ofercie, bo mimo stosunkowo wysokiej ceny dalej sprzedaje się dobrze, szczególnie w USA. 

Theragun Prime, podobnie jak inne produkty marki, wyróżnia się wyjątkowym designem w kształcie trójkąta. Jest to zabieg głównie estetyczny, bo urządzenie – w naszej opinii – nie zyskuje dzięki temu na funkcjonalności. 

Masażer jest intuicyjny w obsłudze i nie posiada skomplikowanego ekranu, co ułatwia jego używanie. 

Zestaw zawiera 4 wymienne końcówki, co jest standardem dla marki Theragun, ale daje użytkownikowi szeroki zakres możliwości masażu różnych partii ciała. Istnieje również opcja dokupienia dodatkowych końcówek, co jeszcze bardziej zwiększa uniwersalność urządzenia. Same końcówki są niestety dość drogie, ale najważniejsze że w ogóle można je kupić. 

Amplituda ruchu głowicy w Theragun Prime (jak reszty Theragun’ów) wynosi aż 16 mm, co jest największym wyróżnikiem tego modelu. Przeskok będzie odczuwalny dużo bardziej, jeśli przesiadasz się ze standardowego 10mm na 16mm, niż np. 14mm w Pulsarise czy Beurer.

Informacje na temat głośności pracy urządzenia nie są łatwo dostępne – według producenta Prime jest znane z tego, że jest znacznie cichsze niż poprzednie modele, co jest wynikiem zastosowania technologii zwanej “QX65 QuietForce” – ale konkretne liczby podane w dB nie są udostępnione. 

Urządzenie posiada 5 poziomów prędkości, co nie jest wynikiem ani bardzo dobrym ani wybitnie złym – powinno wystarczyć jeśli nie masz wygórowanych wymagań. 

Z baterią sprawa ma się podobnie jak w przypadku głośności – producent nie podaje konkretnych liczb. Możemy tylko znaleźć informację o przewidywanym czasie działania – około 2 godziny – a także, w instrukcji obsługi, informację o napięciu na baterii (12V).

Masażer waży 1025 g, co czyni go stosunkowo lekkim i łatwym do przenoszenia, bez wpływu na solidność konstrukcji.

Theragun Prime to idealne rozwiązanie dla osób szukających wysokiej jakości masażera renomowanej firmy, szczególnie jeśli lubicie marki pochodzące z USA

4. Hypervolt 2 PRO

Cena: ok. 1600-1800 zł.

Marka: Hyperice

Link: https://hyperice.com.pl/pl/products/pistolet-do-masazu-hypervolt-2-pro-1083.html?

Hyperice jako marka jest znana z wprowadzania na rynek produktów, które nie tylko wyglądają świetnie, ale przede wszystkim działają jak należy. Hypervolt 2 PRO nie jest tu wyjątkiem.

Design urządzenia jest elegancki i nowoczesny, co sprawia, że masażer wygląda równie dobrze na półce w salonie, co podczas użytkowania.

Obsługa Hypervolt 2 PRO jest banalnie prosta – brak skomplikowanego ekranu to tu zaleta, nie wada. Dzięki temu można używać go od razu po wyjęciu z pudełka. 

Amplituda ruchu głowicy to 14 mm – to świetny wynik, standardowy w przypadku produktów premium.

Poziomów prędkości jest 5, identycznie jak w Theragun’ie Prime. 

Jeśli chodzi o głośność pracy, Hyperice chwali się technologią “QuietGlide”, ale konkretnych danych o głośności niestety nie znaleźliśmy.

W zestawie otrzymujesz 5 wymiennych końcówek, o jedną więcej niż w przypadku Theraguna Prime. To ilość wystarczająca na początek, ale niestety producent nie oferuje możliwości dokupienia dodatkowych nakładek. 

Informacje o pojemności baterii niestety nie są dostępne ani w internecie ani w instrukcji obsługi urządzenia. 

Waga urządzenia wynosi około 1,18 kg, czyli o około 100 – 150 g więcej niż konkurencyjne urządzenia. Nie powinno to robić większej różnicy, ale można wziąć tę informację pod uwagę jeśli szukasz masażera dla osoby starszej, mającej problem z utrzymaniem ciężkich przedmiotów. 

Podsumowując, Hypervolt 2 PRO to doskonały wybór dla osób, które szukają masażera na lata. Jest to urządzenie dla tych, którzy cenią sobie jakość, efektywność i trwałość. Jest może trochę cięższy niż konkurencja, ale pozostałymi parametrami zdecydowanie od niej nie odbiega.

5. Theragun Elite

Cena: ok. 1700-1900 zł.

Marka: TheraBody

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/zdrowie/masazery-reczne/masazer-therabody-theragun-elite-czarny

Theragun Elite to kolejne urządzenie z linii Theragun, tym razem mówimy tutaj o najbardziej zaawansowanym modelu tej marki. Od swojego tańszego odpowiednika różni się głównie możliwością połączenia z telefonem poprzez Bluetooth.

Jeśli chodzi o wygląd, wydaje się on trochę bardziej “premium”. Materiały użyte do produkcji są bardzo podobne, ale sam masażer jest grubszy i bardziej solidny. Kształt jest praktycznie identyczny jak w przypadku modelu Prime. 

Inna jest za to ilość końcówek – w Elite jest to 5 sztuk. Nie jest to wielka różnica, w każdym razie niekoniecznie warta dołożenia dodatkowych środków. 

Amplituda wynosi 16mm, co jest standardem w Theragun’ach i bardzo dobrym wynikiem.

Głośność, podobnie jak w modelu Prime nie jest sprecyzowana. Na podstawie marki oraz ceny można jednak założyć, że urządzenie jest bardzo ciche – w komentarzach dotyczących produktu nie znalazłem nikogo, kto narzekałby na jego hałaśliwość.

Ciekawą sprawą są tryby prędkości, bo w standardowej specyfikacji widzimy że jest ich tylko 3. Ale to nie koniec. Jeśli masażer sparujesz z telefonem, będziesz mógł używać dowolnej prędkości, ustawiając ją na swoim smartfonie. Czy to dobrze? To zależy. Jeśli i tak cały czas korzystasz z telefonu, to czemu nie. Do mnie osobiście to nie przemawia, ale z pewnością daje możliwości których nie mają urządzenia bez łączności Bluetooth. 

Bateria – jeśli wierzyć informacjom na stronach z testami tego urządzenia – jest identyczna we wszystkich modelach Theraguna. Wytrzymuje do 120 minut ciągłej pracy, co jest bardzo dobrym wynikiem. Dokładnych danych technicznych na temat baterii niestety nie znaleźliśmy.

Waga w przypadku Theragun Elite jest zaskakująca – to równe 1000g. To o kilkadziesiąt gram mniej niż reszta przedstawionych w tym rankingu masażerów – różnica teoretycznie nieodczuwalna, ale jeśli wahasz się pomiędzy dwoma modelami, to może skusisz się na ten delikatnie lżejszy!

Podsumowanie

W tym rankingu wzięło udział 5 urządzeń:

  1. RECUVER X Professional
  2. Beurer Gun MG 180
  3. Theragun Prime
  4. HYPERVOLT 2 PRO
  5. Theragun Elite

Pod uwagę braliśmy:

Stosunek ceny do jakości

Przy wyborze urządzenia wyższej klasy nie powinno kierować się tylko ceną, ale naturalnie jest to jeden z ważniejszych czynników. W przypadku tego rankingu wyselekcjonowaliśmy wyłącznie produkty wysokiej jakości – cokolwiek wybierzesz, na pewno będziesz zadowolony, ale cena może być trochę wyższa niż w przypadku marek budżetowych.

Parametry techniczne i wyposażenie

Choć parametry podawane przez producentów nie zawsze są wiarygodne, to liczby które można sprawdzić takie jak wielkość baterii czy ilość dołączanych do produktu końcówek mogą wpływać na pozycję produktu w rankingu.

Markę produktu

Aby mieć pewność, że w razie problemów uzyskasz pomoc, wybieraliśmy firmy z długim stażem i renomą na rynku. Warunkiem koniecznym jest też zarejestrowany znak towarowy.

Każde z nich jest urządzeniem klasy premium, i według nas, wszystkie są warte inwestycji. Różnice pomiędzy nimi nie są bardzo duże – dodatkowe funkcje, więcej trybów prędkości czy po prostu większa ilość końcówek zadecydowały o kolejności w jakiej je opisaliśmy. 

Ważne jest to, że wszystkie są bardzo wysokiej jakości, a kupując dowolne z nich możesz być pewny że nie wyrzucasz pieniędzy w błoto, tylko kupujesz masażer który będzie służył Ci przez długie lata. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj