Rower elektryczny nie tylko do miasta

Rowery elektryczne są ekologicznym i wygodnym środkiem transportu. Korzystają z nich powszechnie mieszkańcy dużych miast, turyści i osoby, które dbają o środowisko i zdrowie. Jazda na rowerze elektrycznym nie wymaga znakomitej kondycji fizycznej, dlatego po ten pojazd mogą sięgnąć nawet osoby z nadmiarowymi kilogramami lub unikające wcześniej sportu. Wybierając rower z napędem elektrycznym, sprawnie pokonuje się duże odległości w krótkim casie. Jakie zalety ma miejski rower elektryczny?

  1. Rowery elektryczne do dojeżdżania do pracy i szkoły
  2. Rower elektryczny dla seniora – jak wybrać?
  3. Czy warto jeździć na rowerze elektrycznym?

Męskie i damskie rowery elektryczne zyskują na popularności. Są cenione przez osoby, którym zależy na tanim, szybkim i wygodnym przemieszczaniu się do pracy, szkoły lub na zakupy. Zwykły rower wymaga dobrej kondycji i spowalnia użytkownika na pagórkowatym terenie, natomiast silnik elektryczny w rowerze sprawia, że bez względu na pochyłość terenu. Poznaj zalety rowerów elektrycznych i sprawdź, kiedy warto z nich korzystać.

Rowery elektryczne do dojeżdżania do pracy i szkoły

Dojazdy do pracy w mieście zajmują często kilkadziesiąt minut w jedną stronę, jeśli stawia się na własny samochód lub komunikację miejską. Auta prywatne i autobusy stoją w korkach, dlatego podróż trwa długo, nawet gdy punkt A i B dzieli jedynie kilka kilometrów. Ponadto samochody z silnikiem spalinowym są główną przyczyną smogu w okresie lata, gdy spaliny pod wpływem promieniowania UV zmieniają się w wysoce szkodliwe substancje. Osoby poruszające się na rowerach elektrycznych po mieście ograniczają zanieczyszczenie powietrza, dlatego rower elektryczny damski i męski jest coraz częstszym widokiem na ulicach polskich miast.

Rower elektryczny damski lub męski skraca czas dojazdów do pracy i szkoły, gdyż pozwala poruszać się najkrótszą trasą, zamiast przemieszczać się komunikacją miejską, jeżdżącą okrężnymi drogami. Dodatkowo rower z silnikiem elektrycznym daje więcej niezależności, gdyż można nim jeździć w czasie, gdy komunikacja publiczna nie działa z powodu zakończenia godzin pracy, awarii lub remontu.

Rower elektryczny dla seniora – jak wybrać?

Tradycyjny rower dla seniora często nie sprawdza się z powodu ograniczonej sprawności fizycznej i mniejszej wydolności układu krążenia. Jazda w różnych warunkach drogowych, a także wjeżdżanie na wzniesienia jest łatwiejsze, jeśli senior może korzystać ze wsparcia silnika elektrycznego. Rower elektryczny dla seniora pomaga mu dbać o aktywność fizyczną bez nadmiernego przeciążania organizmu i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wybierając model dla osoby w podeszłym wieku, warto sprawdzić, jak zbudowana jest rama. Zwyrodnienia stawów i kręgosłupa utrudniają jazdę w pozycji pochylonej i na wąskim siodełku, dlatego modele crossowe i MTB są niewskazane dla seniorów. Lepiej wybierać dla nich typowe rowery miejskie z dużymi kołami i szerokim siodełkiem, które wymusza prostowanie kręgosłupa na całej długości.

Czy warto jeździć na rowerze elektrycznym?

Rower elektryczny męski i damski to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Jazda na rowerze przy każdej pogodzie hartuje organizm i zmniejsza podatność na infekcje. Dodatkowo ruch i przebywanie na świeżym powietrzu sprawia, że zmniejsza się poziom stresu w organizmie. Rower to także oszczędności. Ładowanie akumulatora kosztuje niewiele, zwłaszcz gdy sporo jeździ się w dłuższe trasy. Zamiana samochodu na rower ogranicza koszty zakupu paliwa i wydatków związanych z naprawami auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj