Jakie ochraniacze gwarantują bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze?

Dobra zabawa podczas długich wycieczek rowerowych powinna być powiązana z zachowaniem maksymalnej ostrożności na drodze i posiadaniem odpowiednich akcesoriów dla rowerzystów, w tym tych zwiększających widoczność oraz tych poprawiających bezpieczeństwo w razie wypadku. Przy czym, ochraniacze powinny być dobrane indywidualnie do Twoich potrzeb i stylu jazdy. Jakie ochraniacze są niezbędne, który model wybrać i ile to kosztuje?

Akcesoria dla początkujących dostępne w sklepie rowerowym w Kielcach

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją rowerową przygodę lub jeździsz czasem amatorsko, powinieneś wyposażyć się w kilka ważnych akcesoriów, które poprawią twoją widoczność na drodze i zapewnią bezpieczeństwo w razie upadku. W celu poprawienia widoczności warto zakupić akcesoria odblaskowe i światła dostępne w sklepie rowerowym w Kielcach i to za naprawdę niewielkie pieniądze. Podstawowe modele świateł czy odblasków kupisz już za kilka/kilkanaście złotych.

A jak zabezpieczyć się przed upadkiem i ewentualnym uszkodzeniom ciała? Po pierwsze przed wyruszeniem w trasę warto dokładnie sprawdzić pojazd pod kątem sprawności hamulców, skrętu kierownicy i stanu opon. Rower nieprzystosowany do jazdy może stwarzać naprawdę poważne zagrożenie, zwłaszcza kiedy będziesz zmuszony szybko zareagować a sprzęt nie będzie współpracował.

Poza tym bardzo ważne jest, aby wyposażyć się w odpowiednie ochraniacze. Dla amatorów rowerowych wycieczek wystarczą elastyczne ochraniacze na kolana oraz piankowe lub żelowe ochraniacze na łokcie. Zachęcamy również do zakupy specjalnych wkładek do spodenek rowerowych, które po pierwsze zwiększają komfort jazdy, a po drugie chronią uda i kości w razie upadku. Podstawowe modele ochraniaczy można kupić za mniej niż 200 złotych, a biorąc pod uwagę jak ważną funkcję pełnią, warto w nie zainwestować.

Akcesoria dla bardziej zaawansowanych

Rękawiczki do zadań specjalnych chroniące dłonie są podstawowym wyposażeniem rowerzystów jeżdżących po górach. W razie upadku, o który nietrudno, Twoje ręce są szczególnie narażone, ponieważ odruchowo próbujemy się nimi podeprzeć. Ponadto po wielogodzinnej jeździe można nabawić się nie lada otarć i pęcherzy, których możesz uniknąć stosując dobrze dobrane rękawiczki. Pełnią one jeszcze jedną bardzo ważną funkcję, mianowicie pomagają utrzymać wyślizgującą się z dłoni kierownicę.

W dalszych trasach przyda się również profesjonalny plecak rowerowy z ochraniaczem na kręgosłup. Na rynku znajdziesz wiele nowoczesnych modeli wyposażonych w kieszeń na specjalistyczną wkładkę chroniącą kręgosłup. Oczywiście plecak pełni też swoją główną rolę, więc możesz spakować potrzebne rzeczy na drogę. Jednak aby plecak stanowił dobrą ochronę, musi być odpowiednio ułożony na plecach i w pełni zapięty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj