Nauka pływania w Krakowie – jaką szkołę pływania najlepiej wybrać?

Pływanie to relaks. Dobra zabawa w każdym wieku i doskonały sposób na budowanie umiejętności ruchowych. Zajęcia na basenie uwielbiają i dzieci, i dorośli. Każdy z nich czerpie z tych zajęć wiele radości. Jednak by pływanie sprawiało prawdziwą frajdę, musicie wybrać dobrą szkołę. Powinna ona oferować zajęcia dostosowane do wieku oraz umiejętności pływaków. Na co więc zwrócić uwagę, by nauka pływania w Krakowie była efektywna? Sprawdź!

Nauka pływania Kraków – co oferują szkółki pływackie?

Małopolska to region, w którym znajdziesz wiele basenów oferujących zajęcia indywidualne dla dorosłych lub grupowe dla dzieci. Jedni oferują wodny aerobik, inni zajęcia dla niemowląt. A jeszcze inni kierują swoją ofertę do osób, które niezależnie od wieku, chcą nauczyć się pływać. Na wielu basenach nauka czy doskonalenie pływania odbywa się w niewielkich grupach – 3-4-osobowych – lub indywidualnie.

Nauka pływania dla dzieci prowadzona jest zwykle pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i bez rodziców. A sam kurs podzielony jest na kilka semestrów. Ceny kursów uzależnione są od basenu, który wybierzecie oraz wybranych dni tygodnia. Zwykle weekendowe zajęcia są nieco droższe. Musisz o tym pamiętać, planując naukę pływania. Kraków jest miejscem, gdzie nie brakuje pływackich szkół. Warto jednak porównać ofertę, chociażby dwóch placówek. W ten sposób będziecie mieć pewność, że nauka pływania przyniesie naprawdę pożądane efekty.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szkołę pływania?

Dobra szkoła pływania powinna być przede wszystkim elastyczna w pełnym tego słowa znaczeniu. Powinna oferować różne rodzaje zajęć i na każdym poziomie zaawansowania. Powinna też pozwalać swoim uczniom na odrabianie nieobecności i wybieranie różnych godzin treningów.

Nie bez znaczenia jest również basen, na którym będziecie trenować. Powinien być dostosowany do użytkowników. Dzieci z pewnością bezpieczniej będą się czuły, gdy nie będzie on zbyt głęboki. To ważne szczególnie na początku, bo większość z nich zaczynając naukę pływania, dopiero oswaja się z wodą.

Wybierz też miejsce, w którym pracują wykwalifikowani instruktorzy. Powinni być doświadczeni, mieć indywidualne podejście do uczniów i dbać o ich postępy na każdych zajęciach. Dobry trener ma nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną. Wie też, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Jeśli to tylko możliwe, przed zapisaniem na zajęcia siebie lub swojej pociechy, poobserwujcie, jak instruktor pracuje z innymi.

Nauka pływania dla dzieci i dla dorosłych w Krakowie

Wiele basenów oferuje kursy indywidualne, które zwykle są nieco droższe niż te grupowe. Ich zaletą jest jednak to, że instruktor pomoże dziecku oswoić się z wodą. Będzie miał do niego indywidualne podejście oraz nauczy je podstawowych zachowań w wodzie. Taka forma zajęć będzie też odpowiednia dla Ciebie. Nauka pływania dla dorosłych nie różni się tak bardzo od zajęć dla dzieci. Również podzielona jest na etapy. Zaczyna się od takich podstaw jak: wstrzymywanie powietrza i wydechy pod wodą, nurkowanie czy leżenie na brzuchu i plecach, a kończy nauką poszczególnych stylów.

Skorzystajcie z oferty nauki pływania w Move Akademii. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia organizowane są w różnych grupach i już od 6 roku życia. Instruktorzy uczą pływania od podstaw, pomagają doskonalić umiejętności oraz przygotować się do startu w triathlonie. Z pewnością więc ucieszy Was zarówno nauka pływania dla dzieci, jak i nauka pływania dla dorosłych. Kraków oferuje wiele atrakcji basenowych. Warto jednak przyjrzeć się ofercie Move Akademii przy Kijowskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj