Na czym polega detoks sokowy?

Jeśli na ogół nie dbasz o siebie, pijesz kawę, palisz papierosy, a i z odżywianiem nie jest najlepiej, to dieta sokowa, inaczej detoks sokowy jest idealnie stworzony dla ciebie. Przy takim stylu życia i marnym odżywianiu w organizmie nagromadziły się toksyny, których należałoby się pozbyć. Sprawdź jedną z najbardziej popularnych metod detoksykacji organizmu.

Detoks sokowy

Detoks sokowy, choćby ten dostępny w Light Catering cieszy się dobrą opinią wśród wielu osób. Dieta sokowa jest sposobem odżywiania, w którym wszystkie posiłki stałe zastępowane są sokami owocowo-warzywnymi. Soki są bogatym źródłem antyoksydantów, witamin i minerałów, zatem wpływają pozytywnie na organizm.

Na czym polega detoks sokowy?

Plan żywieniowy w detoksie sokowym zakłada, że posiłki stałe zastępowane są sokami, czyli wyłącznie pije się płyny. W ciągu doby powinno się wypijać od 5 do 6 posiłków płynnych pod postacią soku. Niektóre z detoksów dopuszczają spożywanie niektórych pokarmów stałych, niemniej liczba kalorii jest bardzo ograniczona. Część z planów żywieniowych zakłada takie dodatki jak jogurt naturalny, czy też słodzenie soków przy pomocy niewielkiej ilości miodu.

Nieprzejednany detoks sokowy zakłada jedynie soki, ale w określonym ściśle okresie czasowym. Najczęściej są to 3, 5 lub siedem dni, po których wraca się do jedzenia posiłków stałych. Natomiast diety sokowe dopuszczające posiłki stałe mogą być stosowane dłużej. Trzeba przy nich jednak pilnować wartości energetycznej posiłków stosownie do wagi.

Czy organizm należy przygotować do detoksu sokowego?

Każda zmiana w żywieniu, która przychodzi nagle, może spowodować nieprzyjemne objawy, dlatego też należy się odpowiednio przygotować do diety sokowej. Przede wszystkim organizm musi być wypoczęty, należy się wysypiać odpowiednią liczbę godzin. Nie powinno się w tym czasie nadmiernie korzystać z aktywności fizycznej, a to dlatego, że organizm w czasie detoksu przyjmuje niewielką ilość kalorii. Obfity wysiłek nie byłby wskazany. Bardzo ważnym elementem przygotowań jest powolne zmniejszanie posiłków dotychczas spożywanych, a w ich miejsce wprowadzanie warzyw i owoców.

Przygotuj plan odżywiania podczas detoksu

Najłatwiej byłoby zamówić gotowy detoks sokowy w Light Catering, soki dostarczane byłyby pod same drzwi i nie trzeba by się martwić o planowanie i przygotowywanie ich. Jeśli decydujesz się na samodzielne przygotowanie diety:

  • zaplanuj ilość dni, jakie przewidujesz być na diecie;
  • wysprzątaj lodówkę z produktów, które nie będą ci teraz potrzebne, niech nie kuszą do podjadania;
  • zrób zakupy wyłącznie produktów potrzebnych do detoksu sokowego, między innymi kup dużo wody niegazowanej w butelkach i herbatki ziołowe. Jeśli posiadasz dzbanek do filtrowania wody – użyj go, nie będzie potrzeby dźwigania wody butelkowanej.

Jeżeli w tygodniu pracujesz, zaplanuj dietę tak, by znalazł się w niej wolny weekend, lepiej detoks przeprowadzać w dni bez nadmiernej aktywności związanej z pracą. Największą zaletą diety sokowej jest odciążenie układu trawiennego oraz poprzez soki przyjmowanie antyoksydantów, które to mają działanie antynowotworowe. Spożywając mniejszą liczbę kalorii, detoks ma także wpływ na zmniejszenie masy ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj