Przelicznik wzrostu, jak obliczyć wzrost w stopach?

Każdy z nas czy to w okresie dojrzewania, czy nawet później, sprawdza swój wzrost. Okazuje się, że jest on niezbędny w wielu przypadkach. Często musimy go znać dobierając właściwe ubrania, sprawdzając czy nasza waga mieści się w określonych dla wzrostu granicach, a nawet przy doborze odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń. Często jednak zdarza się, że parametry wzrostu na wielu produktach nie są podane w dobrze znanych nam centymetrach, ale w stopach i calach. Jak wówczas odpowiednio to przeliczyć?

Przelicznik wzrostu na stopy i cale

Okazuje się, że do przeliczenia wzrostu na stopy i cale wcale nie musimy się zbytnio wysilać. Wystarczy, że mamy dostęp do Internetu, a w sieci znajdziemy całą masę kalkulatorów i przeliczników, które umożliwią nam darmowe i, a przede wszystkim szybkie przeliczenie wzrostu na inną jednostkę mierniczą. Dodatkowo mamy także możliwość znalezienia wielu tabel, w których podany jest wzrost zarówno w centymetrach jak i w stopach. Jednak nie zawsze mamy przy sobie urządzenie z dostępem do Internetu, a i tak będziemy musieli przeliczyć swój wzrost. Co wówczas możemy zrobić?.

Jak obliczyć wzrost w stopach- wyjaśnienie

Zanim przejdziemy do omawiania pomocnych wzorów, należy objaśnić, co to w ogóle są stopy i cale. Zacznijmy więc od tego, ze jest to angielska jednostka długości, która dość powszechnie używana jest na całym świecie, tuż obok dobrze nam znanych metrów i centymetrów. Ile stopa ma cali?. Okazuje się, że jedna stopa to 12 cali. Wobec tego ile centymetrów ma jeden cal?. Otóż jeden cal ma dokładnie 2,54 centymetry. Wówczas, żeby otrzymać jak najdokładniejszy wynik wyrażony w calach, nasz wynik w centymetrach, musimy podzielić przez 2,54.

Przelicznik wzrostu na stopy i cale- wzory

Okazuje się, że przeliczanie wzrostu, nawet za pomocą zwykłego kalkulatora nie jest takie trudne. By przeliczyć nasz wzrost, wyrażony w centymetrach, na cale, najlepiej skorzystać ze wzroru:

in= centymetry/ 2,54

In we wzorze oznacza wzrost w calach. Jednak jak następnie przeliczyć cale na stopy?. Otóż wystarczy posłużyć się następującym wzorem:

ft= int (in/12)= int (cm/30,48)
rin= in-ft * 12

Objaśniając zastosowany wzór, przyjmujemy że int to całkowita część dzielenia, in to wzrost wyrażony w calach, cm to nic innego jak wzrost wyrażony w centymetrach, ft równa się liczbie stóp, a rin to całkowita liczba cali we wzroście, która wyrażona jest zarówno w stopach jak i w calach. Jak już zostało wspomniane, wystarczy sam kalkulator, a nawet kartka papieru, by szybko i sprawnie przeliczyć swój wzrost.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj