Trenażer eliptyczny a orbitrek – który sprzęt lepiej wybrać?

Ćwiczenia cardio to kluczowy element zdrowego stylu życia oraz nieodzowny element sesji treningowej. Chociaż istnieje wiele ćwiczeń wydolnościowych, sporo entuzjastów wysiłku fizycznego uważa, że trenażer eliptyczny i orbitrek to zdecydowanie najlepsze maszyny do ćwiczeń cardio. Zarówno na siłowni, jak i w domu. W tym artykule omówimy oba sprzęty i zastanowimy się, który z nich jest bardziej odpowiedni dla Twoich celów treningowych.

Jakie są różnice między trenażerem a orbitrekiem?

Aby odpowiedzieć sobie na wyżej postawione pytanie, musimy najpierw przyjrzeć się, czym charakteryzuje się i maszyna eliptyczna, i orbitrek. Ten pierwszy sprzęt doskonale sprawdza się w sytuacji, kiedy zależy nam na zaangażowaniu większych partii mięśniowych. Ruchy, jakie wykonujemy podczas korzystania z trenażera, kojarzą się z bieganiem, jazdą na rowerze lub wchodzeniem po schodach. Wszystko to przy jednoczesnym odciążeniu stawów – co ma ogromne znaczenie w przypadku osób początkujących, którym właściwa technika wykonywania ćwiczeń nie jest jeszcze znana.

Dla kogo więc jest trenażer eliptyczny magnetyczny? Przede wszystkim dla zwolenników intensywnych sesji treningowych angażujących różne partie mięśniowe. To także doskonałe urządzenie dla nowicjuszy, którzy mają problem z prawidłową techniką podczas biegania lub skarżą się na bóle stawów. Trenażer eliptyczny został zaprojektowany w taki sposób, aby nie generować żadnych dolegliwości ani w trakcie, ani po treningu.

Jeśli jednak chcielibyśmy skupić się na mięśniach nóg i pośladków, orbitrek do domu sprawdzi się znakomicie. Ponadto maszyna nie obciąża stawów. Stanowi zatem doskonałą alternatywę dla bieżni lub standardowego biegania w terenie. Regulacja oporu ułatwia dostosowanie intensywności ćwiczeń do aktualnych potrzeb. Tym sposobem możemy zwiększać poziom trudności sesji treningowych w zależności od naszych postępów.

To także świetna opcja dla większej liczby użytkowników. Jeśli mamy w domu kilka osób chcących korzystać z orbitreka, to każda może dostosować tempo i intensywność ćwiczeń do własnych możliwości. Orbitrek magnetyczny stanowi rozwiązanie dla osób szukających alternatyw dla bieżni oraz chcących trenować dolne partie mięśniowe.

Magnetyczny orbitrek i trenażer, czyli technologia w służbie sportu

Co to znaczy, że orbitrek i trenażer eliptyczny są magnetyczne? Chodzi tutaj o typ oporu odczuwanego podczas treningu. Coraz więcej osób docenia zalety płynące z użytkowania wariantów magnetycznych. Dużym atutem jest cicha praca podczas ćwiczeń, ale podstawowe korzyści opierają się na regulowaniu oporu poprzez przesuwanie magnesów, które hamują koło zamachowe, a tym samym rolkę umieszczoną na tylnej osi roweru. Regulacja oporu odbywa się za pomocą manetki, którą możemy umieścić na kierownicy roweru.

Trenażer eliptyczny i orbitrek w ofercie sklepu Johnson Fitness

Coraz więcej osób decyduje się na zakup sprzętu do ćwiczeń w domu. Na rynku istnieje ogromna liczba dostępnych propozycji. Najlepiej stawiać na sprawdzone i niezawodne rozwiązania. W tym celu warto zapoznać się z ofertą sklepu Johnson Fitness, który w swoim asortymencie ma niejeden trenażer eliptyczny czy orbitrek dostosowany do nawet wygórowanych potrzeb entuzjastów wysiłku fizycznego.

Sklep promuje produkty uznanych marek – Horizon Fitness, Vision Fitness czy Matrix Fitness to specjaliści w swojej dziedzinie, którzy klientom na całym świecie proponują maszyny dostosowane do intensywnych i wielogodzinnych treningów. Maszyna eliptyczna czy orbitrek z pewnością pozwoli osiągnąć założony cel treningowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj