Platforma wibracyjna, czy warto kupić? która najlepsza?

Nowoczesne technologie znacznie ułatwiają sportowcom ćwiczenia, jak również wspomagają proces treningowy. Dzięki nim możliwe jest szybsze i skuteczniejsze osiągnięcie sukcesu. Wiele z nich pomaga wyrzeźbić sylwetkę, jak również ujędrnić skórę czy ją wygładzić. Jednym z tego rodzaju akcesoriów jest platforma wibracyjna. Na czym polega wykonywanie treningu z jej użyciem? Czy warto zainwestować w tego rodzaju sprzęt? Jak wybrać odpowiednie urządzenie – która platforma jest najlepsza?

Trening przy użyciu platformy wibracyjnej – cechy szczególne urządzenia

Platforma wibracyjna to produkt, który stał się nieodłącznym elementem wyposażenia profesjonalnych siłowni, klubów fitness czy sal treningowych. Jej moc można także wykorzystać w zaciszu własnego domu. Na czym polega ćwiczenie przy użyciu tego rodzaju sprzętu? 

Platforma wibracyjna to mechanizm, który wspomaga skuteczne ćwiczenie. Emituje on ruchy drgające, które podczas wykonywania danej aktywności jeszcze bardziej aktywizując całe ciało. Naprzemienne unoszenie się boków urządzenia wymusza napięcie mięśni, jak również utrzymanie równowagi. 

Czy warto kupić tego rodzaju platformę?

Choć wykorzystanie platformy wibracyjnej w procesie treningowym budzi wiele kontrowersji wśród samych sportowców czy trenerów, to w rzeczywistości jest to sprzęt, który przynosi wiele korzyści. Prawidłowe jego stosowanie jest bezpieczne, skuteczne, motywujące oraz pobudzające. Do najbardziej widocznych zalet tego rodzaju urządzenia nalezą:

  • szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, 
  • wspomaganie walki z cellulitem, 
  • pomaga zintensyfikować ćwiczenia, 
  • pobudza układ krwionośny, 
  • poprawia koordynację i kondycję, 
  • pomaga zwiększyć elastyczność stawów i więzadeł, 
  • wiele innych. 

Wszystkie te czynniki przemawiają za tym, że warto kupić tego rodzaju urządzenie. Jednakże przed jego wykorzystaniem należy zapoznać się z listą przeciwwskazań tymczasowych oraz stałych, które wykluczają możliwość treningu na platformie. 

Jak wybrać odpowiedni sprzęt – która platforma jest najlepsza?

Obecnie na rynku istnieje bardzo bogata oferta sprzętu sportowego. Mnogość produktów może wprawić przyszłego nabywcę w zakłopotanie. Dlatego przed samym zakupem platformy warto poznać jej główne elementy, parametry i cechy szczególne. Dokonując wyboru warto skupić się na wielkości urządzenia, jego kształcie oraz mocy silnika. To własnie od tego ostatniego wskaźnika uzależniona jest siła i częstotliwość wibracji. Przed zakupem należy również przeanalizować rodzaj zasilania, typ platformy – osiowa lub liniowa, akcesoria dodatkowe czy przewidziane efekty wskazane przez producenta. 

1 KOMENTARZ

  1. właśnie chciałam sprawdzić, jak to działa bo kusilo mnie na silowni. Teraz już wiem i przy okazji najbliższrgo treningu wskoczę też na platformę (:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj