Pogotowie stomatologiczne

Pogotowie stomatologiczne to pewna swego rodzaju odmiana względem tradycyjnego dentysty, która jest dostępna dla wszystkich pacjentów, którzy są zarejestrowani w Narodowym Funduszu Zdrowia. Należy jednak pamiętać o tym, że z Pogotowia stomatologicznego można skorzystać jedynie w nagłych i uzasadnionych przypadkach. Zwykły ból zęba to za mało.

W jakich przypadkach można skorzystać z Pogotowia stomatologicznego?

Jednym z przypadków, który może wywołać nasz niepokój jest złamany lub pęknięty ząb. To, co pozornie może wydawać się niegroźnie dla naszego zdrowia w obrębie całego organizmu. Dlatego też, nie należy bagatelizować żadnych nawet najmniej groźnych objawów, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają zbyt niebezpiecznie. Złamany lub pęknięty ząb związany jest w głównej mierze z estetyką naszej jamy ustnej. Z czasem problem może się pogłębić i doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Najczęściej złamaniu podlegają te zęby, które wcześniej w przeszłości były leczone kanałowo, dlatego też są bardziej podatne na urazy mechaniczne. 

Innym przypadkiem, w którym można zakwalifikować przypadek jako poważny jest wyrzynające się ósemki. Zazwyczaj ból i opuchlizna, które pojawiają się w takiej sytuacji, nie kwalifikują się do leczenia dentystycznego, jednak w przypadku gdy pojawią się dodatkowe medyczne komplikacje, przede wszystkim szczękościsk lub stan zapalny, należy w trybie natychmiastowym zgłosić się do pogotowia stomatologicznego, które zaproponuje dalsze kroki leczenia. 

Czym się różni pogotowie stomatologiczne od gabinetu dentystycznego?

W dobie rosnącej inflacji wzrosły ceny za wszelkie usługi stomatologiczne, dlatego też również za usługi w gabinecie dentystycznym należy płacić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Dlatego też do gabinetu możemy udać się w przypadku drobnych dolegliwości bólowych w obrębie naszej jamy ustnej, które nie zagraża naszemu życiu i zdrowiu. Można zatem iść tam, chociażby w celach kontrolnych, aby sprawdzić swoje uzębienie. 

Tak jak wcześniej wspomniano, do pogotowia stomatologicznego należy udać się jedynie w nagłych i uzasadnionych przypadkach medycznych. Jeżeli w jamie ustnej pojawia się stan zapalny, który powoduje swędzenie i pieczenie zębów, co skutecznie utrudnia przyjemność z jedzenia. W tego typu przypadkach należy w trybie nagłym zgłosić się do dentysty lub pogotowia stomatologicznego. Nie należy odwlekać tego w czasie, gdyż jeżeli przez długi czas nie dojdzie do żadnych działań medycznych, może to mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne, zarówno dla młodej osoby, jak również tej w nieco starszym wieku. 

Wybierając odpowiedni gabinet dentystyczny lub pogotowie stomatologiczne należy zasugerować się wieloma różnymi aspektami. Jednym z najpopularniejszych jest cena oraz średnia ocen danej przychodni lub gabinetu na portalu medycznym lub w wyszukiwarce Google. Średnia ocen powyżej 4,5 najczęściej sugeruje, że mamy do czynienia z bardzo doświadczonym i profesjonalnym stomatologiem, który rozwiąże każdy problem.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj